Τετάρτη 16 Απριλίου 2014

Επιτυχίες για Περιστεριώτες Αθλητές του Στίβου.

Με αγωνιστική επιτυχία για τους αθλητές του Περιστερίου, ολοκληρώθηκαν πριν από λίγο (12/4/2014), οι Βαλκανικοι αγώνες στίβου για το αγώνισμα του Βάδην, στην πόλη Μπάλσικ της Βουλγαρίας.

Στην Εθνική ομάδα της χώρας μας συμμετείχαν δυο αθλητές από τον «Θέρσιππο Περιστερίου» οι οποίοι γυμνάζονται καθημερινά στο στάδιο της Χωράφας.

Συγκεκριμένα Ο Γιώργος Ανδριανός κατέκτησε την 1η θέση στα 10.000μ των Εφήβων με χρόνο 45΄:13΄΄.6, αφήνοντας στην 2η θέση τον Andrei Gafita από την Ρουμανία με 46΄:21΄΄.5 και στην 3η θέση τον Süleyman Baytar από την Τουρκία με 46΄:30΄΄.4.

Στα 10.000μ της κατηγορίας των Νεανίδων η Χριστίνα Παπαδοπούλου κατετάγη 3η με χρόνο 51΄:47΄΄.4, κρεμώντας στο στήθος της το χάλκινο μετάλλιο, πίσω από την Mihaela Valentina Puscasu από την Ρουμανία που κέρδισε τον αγώνα με 50΄:40΄΄.6 και την Derya Karakurt από την Τουρκία που ήταν δεύτερη με 51΄:37΄΄.0.